Innowacja „Relaks i zdrowie w luksusowej bazie hotelowej”
W okresie styczeń–maj 2026 r. była realizowana przez uczniów klasy IV C kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa innowacja „Relaks i zdrowie w luksusowej bazie hotelowej”. Głównym jej celem było utrwalenie i poszerzenie wiedzy oraz umiejętności zawodowych uczniów na podstawie obserwacji pracy i pogadanek pracowników branży hotelarskiej, praktyczne poznanie funkcjonowania usług rekreacyjnych i zdrowotnych w luksusowej bazie hotelowej oraz promowanie i udzielanie informacji na ich temat z wykorzystaniem języka angielskiego. Realizacja innowacji odbywała się z uwzględnieniem zasad dostępności i zapewnieniem możliwości udziału wszystkim uczniom. Głównym punktem innowacji była wycieczka metodyczna do Karpacza w terminie 09–10.04.2026 r., podczas której uczniowie mogli w praktyce poznać usługi dodatkowe rekreacyjne i zdrowotne hotelu Gołębiewski w Karpaczu, w którym również nocowali.
Podczas wyjazdu uczniowie:
- poznali dodatkowo ofertę usługową hotelu Lake Hill Spa w Sosnówce i uczestniczyli w pogadance zawodowej dotyczącej usług rekreacyjnych i zdrowotnych, w tym Lava e Sal SPA,
- zapoznali się z wybraną ofertą usług dodatkowych, w szczególności rekreacyjnych i zdrowotnych Kompleksu Wczasowego Sandra SPA Karpacz,
- poznawali atrakcje rekreacyjne i zdrowotne wokół hotelu Gołębiewski, m.in. weszli „Ścieżką Zdrowia” na szczyt Pohulanka (715 m n.p.m.), poznali atrakcje centrum Karpacza ze zwiedzaniem Zapory na Łomnicy oraz zwiedzili świątynię Vang,
- uczestniczyli w pogadance zawodowej prowadzonej przez pracowników hotelu Gołębiewski, w tym pracowników SPA,
- mieli możliwość indywidualnego korzystania z usług rekreacyjnych i zdrowotnych w hotelu Gołębiewski,
- uczestniczyli w uroczystej kolacji w restauracji Czerwona w Hotelu Gołębiewski,
- kręcili film promocyjny o hotelu Gołębiewski.
26 maja 2026 r. w obecności Pani Dyrektor oraz uczniów z młodszych klas hotelarskich nastąpiło podsumowanie innowacji – prezentacja opracowanych zagadnień, ich ocena, analiza ankiety, debata dotycząca zasadności i form realizacji innowacji oraz prezentacja filmów promocyjnych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający udział w ww. innowacji. Wszystkim uczniom podobała się forma i tematyka innowacji, a w szczególności pobyt w hotelu Gołębiewski. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że praktyczne poznawanie jest najlepszą metodą nauki i należy kontynuować innowację.
