Informacja Administratora

Postaw na profesjonalizm

Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich imienia Władysława Grabskiego znajdujący się przy ulicy Drewnowskiej 171 oraz al.1 Maja to szkoła z ponad 110-letnią tradycją.

Budynki szkoły ZSETH

W naszej szkole czeka na Was wiele ciekawych propozycji:

• liczne koła zainteresowań,
  • wycieczki turystyczno-krajoznawcze i metodyczne,
  • obóz integracyjny dla klas pierwszych,
  • do naszej dyspozycji jest kompleks boisk "Orlik",
  • konkursy,
  • imprezy okolicznościowe.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli. Zdecydowana większość posiada najwyższy stopień awansu zawodowego nauczyciela oraz uprawnienia egzaminatora. Wśród nauczycieli szkoły są autorzy podręczników, programów edukacyjnych oraz standardów kwalifikacji zawodowych. Zajęcia prowadzone są w nowocześnie wyposażonych pracowniach przedmiotowych, w tym w 6-ciu salach komputerowych ze stałym dostępem do Internetu. Do naszej dyspozycji jest biblioteka i studio multimedialne, sala gimnastyczna, siłownia. Aktywność uczniów rejestrowana jest elektronicznie, co daje możliwość bieżącej kontroli frekwencji i ocen przez ucznia i rodzica.

Nasza szkoła jest szkołą bezpieczną, przyjazną uczniowi, a zarazem kształcącą młodzież metodami aktywnej, twórczej pracy zgodnie z krajowymi standardami. Współpracujmy z wieloma instytucjami oraz pracodawcami.

Nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe w urzędach oraz najlepszych przedsiębiorstwach i hotelach w Łodzi. W chwili obecnej w ramach współpracy z pracodawcami placówka posiada nowoczesne pracownie do kształcenia zawodowego technika hotelarstwa wyposażone w stanowiska pracy: jednostkę mieszkalną z węzłem sanitarno-higienicznym oraz recepcją. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik organizacji turystyki nabywają umiejętności zawodowe w pracowni symulującej biuro podróży, a uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości – w pracowni ekonomicznej wyposażonej w programy kadrowo-płacowe oraz finansowo-księgowe. Pracownia do nauki zawodu technik eksploatacji portów i terminali wyposażona jest w dydaktyczne tablice logistyczne oraz europalety, które pozwalają prawidłowo planować i rozmieszczać ładunki w środkach transportu.

Nasi absolwenci są cenionymi specjalistami poszukiwanymi przez pracodawców na rynku pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, bankach, hotelach, biurach turystycznych, urzędach oraz firmach logistycznych.