KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Finał VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce - sukces uczennic naszej szkoły

Etap centralny VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce odbywał się w dniach 14-21.04.2021 roku. Z uwagi na pandemię musiał przybrać formę zdalną. Zgodnie  z Regulaminem składał się z eliminacji i finału. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy trzeciej kształcące się w zawodzie technik obsługi turystycznej - Aleksandra Brzozowska i Klaudia Zuchniak.

Na etapie eliminacji zadanie uczestników polegało na rozwiązaniu testu złożonego z 40 zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu turystyki i technik obsługi turystycznej. Następnie uczestnicy przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne związane z tematem przewodnim zawodów, który brzmiał  „Turystyka i zdrowie”.

Klaudia przybliżyła Komisji sylwoterapię, czyli lecznicze oddziaływanie drzew na organizm człowieka. Swojej prezentacji nadała tytuł : „W Jeżynowym Chruśniaku, czyli shinrin yoku po polsku”.

Natomiast wystąpienie Oli dotyczyło Ajurwedy, tj. starożytnej hinduskiej medycyny. Uczennica zaproponowała wyjazd do luksusowego ośrodka spa w Indiach i zatytułowała swój pokaz „Ajurwedyjskie misteria”.

Spośród uczestników eliminacji wyłoniona została finałowa piętnastka, w której znalazła się Aleksandra Brzozowska, otrzymując tym samym tytuł laureata VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Na ostatnim etapie olimpiady należało rozwiązać zadanie praktyczne i odpowiedzieć na pytania dotyczące uzdrowiska Druskienniki.

Ostatecznie uczennice naszej szkoły zajęły XII i XVIII miejsce. Należy podkreślić, iż dziewczyny pokonały na kolejnych etapach łącznie ponad 3000 osób, które brały udział w tegorocznych zawodach.

Olimpiada Wiedzy o Turystyce jest wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że jej laureaci są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej oraz decyzją senatów wyższych uczelni mogą być przyjmowani na studia wyższe z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Oli i Klaudii bardzo mocno gratulujemy!  Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Z wielką przyjemnością chwalimy się ich sukcesem.